Bill Gates Kimdir ? - Bill Gates Fotoğrafı

Bill Gates Kimdir ?

Selam dostlar, bu yazımda herkesin idol alması gereken, vizyoner, teknoloji ve bilim öncüsü Bill Gates hakkında bilgi vereceğim. “Bill Gates Kimdir ?” sorusuna cevap vermeye çalışacağım. Umarım sizin için yararlı bir yazı olur.

1955 yılında Seattle, ABD’de doğmuş olan Bill Gates, hepimizin bildiği ve bir çok ürününü aktif olarak kullandığımız Microsoft şirketinin kurucusudur. Microsoft şu anda Dünya’daki bilim ve teknolojiye yön veren şirketler arasındadır. Bir çok ülkeye yayılmış, bir çok ülkenin üniversitelerinde, liselerinde ürünleri kullanılan ve kullanımı öğretilen bir şirkettir. Diğer tüm başarılarını geçsek bile bu büyük başarısı Bill Gates‘in ne kadar başarılı bir insan olduğunu gösterir.

Bill Gates Dışardan Nasıl Görünüyor ?

Bill Gates Kimdir ?” diye sorduğumuzda ve araştırma yaptığımızda çok zengin olsa bile orta düzey gelire sahip bir vatandaş gibi görünen ve elinde genellikle hep bir çanta taşıyan birisini görürüz.

Bill Gates Kimdir ? - Bill Gates çantasıyla resmi
Bill Gates Kimdir ? – Bill Gates çantasıyla resmi

Bill Gates Kimdir ? Bill Gates vakit bulduğu her an kitap okuyan, bir çok alanda kendisini geliştiren birisidir. Her kitabı başından sonuna kadar okumasa bile önemli kısımlarını okur ve öğrenir.

Çok şaşırtıcı değil mi ? “Bill Gates Kimdir ?” diye araştırma yapıyorsunuz ve o kadar zenginliğine rağmen sürekli kitap okuyan, normal birisi gibi giyinen ve yaşantısına normal şekilde devam eden birisini görüyorsunuz.

Bu yazıyı 19 Nisan 2020 tarihinde yazıyorum ve bu aralar covid-19 virüsü dolayısı ile herkes bu virüse bir çözüm bulmaya çalışıyor. Türkiye’deki televizyonlarda bile ara ara Bill Gates’in bu virüse çözüm üretme konusundaki önerilerini ve virüs ile alakalı tahminlerini yayınlıyorlar. (Tabii Bill Gates’in bu virüsü ortaya çıkarttığını konuşanlar daha fazla maalesef)

Covid-19 virüsü için Bill Gates tarafından şu ana kadar 7 adet aşı merkezi kuruldu. Aşı çalışmalarının gidişatı, nasıl ve ne zaman sonuçlanacağı gibi tahmin ve öngörülerini aktif olarak dile getiriyor.

Bill Gates bir mirasa sahip olduktan sonra yaşamına çalışmadan devam etmeyi seçmedi. Hala adına açılmış hayır kurumları ile hayır işleri yapmaya devam ediyor. Kurmuş olduğu Microsoft şirketinden istifa etmiş olsa bile bilim ve teknoloji konusunda çalışmalarına devam ediyor.

Bill Gates hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için Bill Gates’in hayatını ve kişiliğini konu alan filmler çekildi. O filmleri izleyebilirsiniz ayrıca Microsoft‘un kuruluş öyküsünü de araştırırsanız “Bill Gates Kimdir ?” sorusuna daha fazla yanıt bulabilirsiniz.

Bill Gates hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için buraya tıklayarak Wikipedia üzerinde okumaya devam edebilirsiniz.

Ben Bill Gates‘i bir idol olarak görüyorum ve herkesin görmesi gerektiğini düşünüyorum. Gerçekten zekası ve kişiliği ile ön plana çıkan, büyük başarılara imza atmış bir insan.

Umarım bu yazı sizin için yararlı olmuştur. Eğer benimle iletişime geçmek isterseniz buraya tıklayarak iletişim sayfasına gidebilir ve bana mesaj gönderebilirsiniz. En kısa sürede size geri dönüş yapacağım.

Esen kalın 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir