Hakkımda

Selamlar, bu kısımda kendim hakkında bilgi vermek istiyorum.

Şu anda global bir şirkette yazılım geliştirme uzmanı olarak çalışan bir mühendis adayıyım. Evet hala adayım. Bilgisayar programcılığı bölümündeyim ve ardından mühendisliğe tamamlayacağım.

Mühendislik bölümü bitirmeden mühendis olunabileceğinin en iyi örneğiyim aslında. Benden yaşça büyük mühendislik öğrencileri çalıştığım şirketlere stajyer olarak geliyor ve onlara meslek öğretiyorum.

Ortaokul zamanlarımda çıkagelmiş olan bir yazılım, teknoloji sevdam beni bu noktalara kadar getirdi. Günlerce uykusuz, yorgun, bitkin bir şekilde çalışmak, bir yol haritası çıkarıp o yol haritasından asla ayrılmamak ve gerçekten başarmak istemek… Bu sayede bu noktalara gelebildim.

Eğitim hayatım boyunca hep eğitimcilere karşı dik durdum. Asla onların yanlışlarını onların yüzüne söylemeye korkmadım, çekinmedim ve hala çekinmiyorum.

Mühendislik diploması şart koşulan pozisyonlar dolayısı ile hala eğitim hayatıma devam etmekteyim.

Yazılım geliştirme dışında finans ve ekonomi, genetik mühendisliği gibi bölümler ile ilgileniyorum. Bunlar benim yapmaktan ve araştırmaktan keyif aldığım diğer bölümler. Asla kendimi bir noktada sınırlandırmadım hatta bu yüzden Linedln profilimde 25’den fazla yetenek tanımlı 🙂

Peki ben size ne katacağım ? Neden daha mühendislik diploması olmayan birisinin “Düşünen Mühendis” adı altında paylaştığı makaleleri okuyacaksınız ?

Biz burada egomuzu kenara bırakıyoruz. Kimse kimseden üstün veya alçak değil. Araştırmalarım doğrultusunda edindiğim bilgileri, kendi şahsi düşüncelerimi paylaşmak için bu blogu açtım.

Daha mühendislik fakültesine girmeden 2.5 yıl deneyime sahip olmuş ve çok çeşitli projeleri portföyüne eklemiş, mühendislik eğitimi almamış fakat kendisini mühendis olarak eğitmiş birisiyim ben. Sahiden de mühendislik diplomam olmadığı için önyargı ile mi yaklaşacaksınız bana ? Sizden de çok güzel insan kaynakları olur 🙂

İletişim formu üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz. En kısa sürede size dönüş yapacağım. Düşünce, fikir ve önerileriniz de benim için çok önemli. Düşüncelerinizi esirgemeyin lütfen.

Hadi buraya tıklayarak anasayfaya dönün ve bir kaç makale okuyun

Esen kalın 🙂